Wydruk pochodzi ze strony: https://www.janusz-zemke.pl/_kurs2/_news/19/7/1798/bydgoszcz__wrzesniowa_ina.html

Bydgoszcz. Wrześniowa inauguracja kursów komputerowych

Z początkiem września w bydgoskim biurze europosła Janusza Zemke rozpoczęły się trzy nowe bezpłatne kursy komputerowe dla seniorów, czyli osoby z pokolenia 50+.

 

Darmowe kursy obsługi komputera i poruszania się po Internecie organizowane są od marca 2011 r. w biurach i punktach informacyjnych posła Janusza Zemke na terenie regionu kujawsko-pomorskiego.

Grupa kursantów, w której zajęcia poprowadzi Bartosz Szczepaniak

Inicjatywa europosła cały czas cieszy się wielkim powodzeniem. Wciąż ogromna liczba zainteresowanych sprawia, że organizowane są kolejne kursy. W jednej tylko bydgoskiej pracowni prowadzone są jednocześnie aż trzy kursy. Pokazuje to jak wielka jest potrzeba tego typu edukacji wśród seniorów.

Uczestnicy grupy 36., z prowadzącą kurs Katarzyną Siergiej

Zajęcia prowadzone przez życzliwych wolontariuszy w małych 5-osobowych grupach i na sprzęcie najnowszej generacji są gwarancją sukcesu, którego życzymy – w ich prywatnym wymiarze – wszystkim osobom rozpoczynającym zajęcia.

To już kolejny kurs, który poprowadzi wolontariuszka Katarzyna Sulżycka. Na fot. (pierwszy z lewej) dyrektor Biura Poselskiego Ireneusz Nitkiewicz

Tomek Mokos
Bydgoszcz, 11 września 2012 r.