Janusz Zemke

W UNII EUROPEJSKIEJ

* W UE na jednego emeryta pracuje teraz czterech Europejczyków. W 2020 r. będzie ich pięciu, a w 2060 r. tylko dwoje.

* Średni wiek przejścia na emeryturę w 2010 r. to 61,4 lata.

* Przewidywana dziś długość życia mężczyzn to 76 lat, kobiet - 82. W 2060 r. będzie to już 84 lata dla mężczyzn i 89 lat dla kobiet.

* Odsetek liczby osób pracujących w porównaniu do liczby osób powyżej 75 roku życia wzrośnie z 25,4 proc. dziś do 53,5 proc. w 2060 r.

* W 2060 r. wydatki publiczne związane ze starzejącym się społeczeństwem będą wynosić już 4,75 proc. PKB, a wydatki związane z emeryturami 2,4 proc. PKB.

Czytaj całość »

  • UWAGA członkowie grupy ZEMKE TEAM! W dniach 2-6 grudnia br. poseł Janusz Zemke gościć będzie w Brukseli kolejne 54 osoby z regionu. Będą wśród nich dwie osoby z grona ZEMKE TEAMU, których adresy e-mailowe poseł wylosował 21 października br. w Warszawie. Są to: phudorawa@...pl, oraz kobra20@...pl Gratulujemy!
Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Bydgoszcz. Zakończenie roku na kursie angielskiego dla dzieci

23.06.2017 W Rodzinnym Domu Dziecka Violetty i Adama Joppków w Bydgoszczy od kwietnia prowadzona jest nauka języka angielskiego dla dzieci wg programu posła Janusza Zemke „Learning English is Fun”.

Zajęcia z grupą podopiecznych prowadziła wolontariuszka Anna Piątek-Soliman, współpracująca z biurem poselskim już od dłuższego czasu i ciesząca się umiejętnościami pracy z dziećmi (m.in. prowadziła kurs dla podopiecznych w podobnej placówce „Piecza” w Bydgoszczy).Przed wakacjami odbyło się uroczyste spotkanie w domu państwa Joppków, podczas którego podziękowano lektorce za interesujące lekcje, łączące zabawę z nauką języka. Dyplom otrzymał także Zbigniew Welenc – asystent Janusza Zemke za zaangażowanie w imieniu posła w realizację tej inicjatywy.Dzieci otrzymały drobne upominki i chętnie wrócą do zajęć od nowego roku szkolnego.

Fot. Adam Muller
Bydgoszcz, n, 23 czerwca 2017 r.