Wydruk pochodzi ze strony: http://www.janusz-zemke.pl/aktualnosci/_news/1/217/495/___z_ekologia_na_ty____w_.html

„Z ekologią na ty” w Zakrzewie

W niedzielę, 11 lipca br. w miejscowości Zakrzewo w gminie Wielgie odbył się VI Festyn Myśliwski i Festiwal Smaków pod hasłem "Z ekologią na Ty".
 

Festyn zorganizowali: wójt gminy Wielgie, gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna, Koło Łowieckie Sokolników Nr 6 im. Czesława Sielickiego oraz OSP Zakrzewo.

Podczas Festynu można było degustować tradycyjne potrawy - grochówkę, boeufa strogonowa z dziczyzny, pieczonego prosiaka oraz pyszności przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Dla dzieci organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. malowanie twarzy, lepienie z gliny oraz mini park rozrywki.
Przed uczestnikami festynu wystąpiła orkiestra dęta, zespoły muzyczne, solistki - Edyta Wojtczak, Emilia Szychulska, można było również zobaczyć pokaz sprawności strażackiej.

Jedną z atrakcji był konkurs związany z tematyką europejską, przygotowany przez Biuro Poselskie Janusza Zemke, posła do Parlamentu Europejskiego. Do konkursu zgłosiło się rekordowo dużo osób.Aż 82 uczestników odpowiadało pisemnie na 3 pytania dotyczące Parlamentu Europejskiego i Unii Europejskiej. Konkurs przeprowadził dyrektor Biura Poselskiego Ireneusz Nitkiewicz wraz ze społecznymi asystentami posła z powiatu lipnowskiego – Krystianem Furmańskim i Robertem Minkowskim.
Wśród prawidłowych odpowiedzi, nagrodę główną losował Tadeusz Wiewiórski, wójt gminy Wielgie.Szczęśliwą laureatką okazała się Magdalena Janowska z Nowej Wsi (na fot. z Ireneuszem Nitkiewiczem i Tadeuszem Wiewiórskim). Nie kryła radości z wygranej, a jest nią zaproszenie posła Janusza Zemke do odwiedzenia Brukseli i siedziby Parlamentu Europejskiego.

(inm, Wielgie, 12 lipca 2010 r.)