Wydruk pochodzi ze strony: http://www.janusz-zemke.pl/aktualnosci/_news/1/1/4308/modernizacja_dworca_we_wl.html

Modernizacja dworca we Włocławku musi czekać

10.10.2017 O potrzebie modernizacji dworca kolejowego we Włocławku, jak i zaangażowaniu europosłów z regionu w sfinalizowanie inwestycji – informowaliśmy już nie raz. Po wyjaśnieniach resortu Infrastruktury i Budownictwa z lutego br. jest ciąg dalszy i kolejna odpowiedź resortu z 9 października 2017 r.

Europosłowie z Kujaw i Pomorza – Janusz Zemke (SLD) i Kosma Złotowski (PiS), obaj członkowie Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego (TRAN) wysłali pismo do Andrzeja Bittela podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, doceniając przekazane informacje o zamierzeniach związanych z realizacją inwestycji we Włocławku.

Zaniepokojeni jednak brakiem zagwarantowanych środków finansowych na dokończenie modernizacji dworca – posłowie poprosili o zapoznanie ich z procesem obiecanego wystąpienia resortu o dodatkowe środki z Unii Europejskiej. Jednocześnie deputowani zdeklarowali gotowość wsparcia starań Ministerstwa i PKP, jako członkowie parlamentarnej komisji TRAN.

Pełny tekst listu europosłów

O treści listu powiadomiony został Piotr Całbecki marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj wcześniejsze informacje nt. modernizacji dworca we Włocławku TUTAJ i TUTAJ

nim, Bydgoszcz

Dodano: 14 września 2017 r.

***

Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa z 9 października 2017 r. nie pozostawia złudzeń. Modernizacja dworca we Włocławku jest częścią projektu "Prace na linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno - Torun Główny", znajdującego się na liście rezerwowej Krajowego Programu Kolejowego pod pozycją nr 130. Obecnie trwają prace analityczne dotyczące źródeł finansowania tego przedsięwzięcia (...).

czytaj cały tekst odpowiedzi

O odpowiedzi ministerstwa, poseł Janusz Zemke poinformował prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego.

Dodano: 10 października 2017 r.

Dla kompletu informacji, warto zapoznać się z artykułem z 2 listopada 2017 r. na stronie www.kujawy.media.pl  pt."Włocławski dworzec do przebudowy? Ogłosili sukces, którego nie ma"

Dodano: 2 listopada 2017 r.