Wydruk pochodzi ze strony: http://www.janusz-zemke.pl/aktualnosci/_news/1/0/4866/bydgoszcz__olimpiada_stat.html

Bydgoszcz. Olimpiada statystyczna dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

16.01.2019 Przed tygodniem w Bydgoszczy odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej, której organizatorem jest Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz 16 urzędów statystycznych.

Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, a patronat sprawuje minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

W przygotowaniu etapu okręgowego w Bydgoszczy współpracowano z Wydziałem Zarzadzania UTP.

Zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej polegały na rozwiązaniu dwóch testów pisemnych.

Do zmagań przystąpiło 54 uczniów z 16 szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego.Kwalifikację do pierwszego etapu Zawodów Centralnych oraz tytuł laureatów etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej zdobyli:

• 1 miejsce – Piotr Tyburski,
• 2 miejsce – Illia Smyrnov,
• 3 miejsce – Jakub Sudolski.
Wszyscy są uczniami Liceum Akademickiego w Toruniu.

Wśród honorowych patronów zawodów okręgowych był poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Zemke, który ufundował nagrodę dla jednego z finalistów.

Upominek wręczył asystent posła Zbigniew Welenc, który przekazał gratulacje i życzenia sukcesów w kolejnych etapach olimpiady.

Zgodnie z regulaminem do pierwszej części etapu centralnego, obok trójki laureatów okręgowych, zakwalifikowanych zostanie jeszcze 28 uczestników, którzy zdobyli najlepsze wyniki punktowe.

Pierwsza część etapu centralnego odbędzie się 27 lutego 2019 r. w Bydgoszczy.

(źródło i fot.: bydgoszcz.stat.gov.pl)