Wydruk pochodzi ze strony: http://www.janusz-zemke.pl/aktualnosci/_news/1/0/4733.html

Fakty.interia.pl. J. Zemke o zakupie korwet w Australii

17.08.2018  "Premier blokuje fregaty. >Jako państwo zaczynamy wygladać śmiesznie<". Reporter Andrzej Iwanczuk cytuje w faktach.interii.pl wypowiedź posła Janusza Zemke ws. zablokowania przez premiera  decyzji o zakupie dla Polski dwóch australijskich fregat.

- To jest decyzja słuszna, tylko że niestety pokazuje i potwierdza zupełny chaos jeśli chodzi o techniczną modernizację wojska. Tych fregat nie było w żadnych planach, a mimo to Polska podobno przez rok negocjowała ich kupno, a prezydent w trakcie pobytu w Australii miał to podpisać. Brakuje elementarnej koordynacji. Jakąś dziwną rolę zaczyna odgrywać Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Nie jest realizowany program modernizacji wojska, a w zamian są próby łatania dziur - komentuje dla Interii były wiceminister obrony narodowej, europoseł Janusz Zemke.
Według Janusza Zemke decyzja premiera o zablokowaniu zakupu to "mocny policzek dla prezydenta".

- To zupełnie przewraca cel i program pobytu prezydenta w Australii. Mamy silne złośliwości między obozem rządowym a obozem prezydenckim, tylko że jako państwo zaczynamy wyglądać śmiesznie - uważa Zemke.

Czytaj więcej...