Wydruk pochodzi ze strony: http://www.janusz-zemke.pl/aktualnosci/_news/1/0/4584/sesja_pe_w_brukseli__wiel.html

Sesja PE w Brukseli. Wieloletni budżet UE, sytuacja migrujących nieletnich

30.04.2018 Wieloletni budżet po 2021 roku, przyszłość Unii Europejskiej oraz ochrona dzieci-migrantów – to główne tematy prac Parlamentu Europejskiego w tym tygodniu.
 


W środę, 2 maja, podczas sesji plenarnej w Brukseli, posłowie będą debatować nad nowymi propozycjami dotyczącymi wieloletnich ram finansowych UE po 2021 roku i reformy dochodów systemu zasobów własnych (dochodów) UE zaprezentowanymi przez Komisję Europejską.

Tego samego dnia posłowie zapytają Komisję Europejską o środki, które podjęto, aby wszystkie państwa członkowskie UE zapewniały odpowiednią ochronę dla dzieci-migrantów. Parlament Europejski domaga się, by zapewniono poszanowanie ich praw, opiekę zdrowotnę i dostęp do edukacji.

W czwartek rano, 3 maja, posłowie będą dyskutować o przyszłości Unii Europejskiej z premierem Belgii Charlesem Michelem i przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'm Junckerem. To już piąta z serii debat między szefami rządów UE i posłami na temat przyszłości Europy.

Po wprowadzeniu europejskiego zakazu Unia Europejska powinna zainicjować dyplomatyczną inicjatywę na rzecz wprowadzenia globalnego zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach do 2023 roku. Debata w tej sprawie odbędzie się w środę.

W przypadający 3 maja Światowy Dzień Wolności Prasy posłowie przyjmą rezolucję w sprawie ochrony wolności mediów, pluralizmu i niezależności mediów.

W sobotę, 5 maja, w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się dzień otwarty – to okazja, by przed zbliżającym się Dniem Europy (9 maja) dowiedzieć się więcej o UE, jej instytucjach i roli.

Dzień otwarty potrwa od godz. 10:00 do 18:00.

Odwiedzający będą mogli zwiedzić budynek z przewodnikiem, spotkać się z przedstawicielami grup politycznych, wziąć udział w debatach poświęconych m.in. fake news, wartościom europejskim, wyborom do Parlamentu Europejskiego 2019.

Obserwuj Parlament Europejski na Twitterze, by być na bieżąco.
 

PE Bruksela

Dodano: 30 kwietnia 2018 r.