Wydruk pochodzi ze strony: http://www.janusz-zemke.pl/aktualnosci/_news/1/0/4100/strzelno__nietypowa_inaug.html

Strzelno. Nietypowa inauguracja lekcji angielskiego

31.05.2017 W Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie odbyła się inauguracja programu posła Janusza Zemke, nauki języka angielskiego dla najmłodszych „Learning English is Fun”.


Program jest realizowany przez europosła Janusza Zemke i adresowany do najmłodszych dzieci, aby wyrównywać ich szanse na starcie edukacji. Zajęcia przeprowadzane są w biurach eurodeputowanego w województwie kujawsko–pomorskim, gdzie dzieci otrzymują bezpłatnie komplet niezbędnych materiałów, bezpłatne prowadzenie zajęć przez nauczycieli języka i możliwość dorównania swoim rówieśnikom, którzy korzystają z lekcji komercyjnych.Pomysł rozpoczęcia nauki w Strzelnie podjął dyrektor gimnazjum Tadeusz Twarużek po spotkaniu z młodzieżą, które w jego szkole w lutym odbył europoseł Janusz Zemke, a na którym m.in. przybliżył swoje inicjatywy realizowane w województwie.

Więcej o wizycie Janusza Zemke w strzeleńskim gimnazjum – TUTAJ

Zajęcia z dziećmi z klas I-III, jako wolontariuszka, będzie prowadziła nauczycielka języka angielskiego Katarzyna Matysiak, przez cały najbliższy rok szkolny. Jak sama podkreśliła, czerwcowe zajęcia pozwolą na integrację ośmioosobowej grupy, która od września będzie spotykała się raz w tygodniu.W pierwszym spotkaniu uczestniczył asystent europosła Tomasz Mokos, którzy przekazał dzieciom niezbędne materiały i pomoce naukowe, aby nic nie stanęło na przeszkodzie w „zabawie” z językiem angielskim. Wcześniej odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym asystent poinformował o idei programu i działaniach podejmowanych przez posła Janusza Zemke w regionie.

MT
Strzelno, 29 maja 2017 r.