Wydruk pochodzi ze strony: http://www.janusz-zemke.pl/_prezydencja/_news/21/0/856/inicjatywy_posla_j__zemke.html

Inicjatywy posła J. Zemke na rzecz Prezydencji Polski w UE

W związku z polską Prezydencją w Radzie Unii Europejskiej – poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Zemke zaplanował własne inicjatywy, których celem jest popularyzacja wiedzy o tej polskiej misji w różnych środowiskach regionu kujawsko-pomorskiego.

1. Na początku września br. poseł planuje zorganizowanie dwóch seminariów – w Bydgoszczy i Toruniu – z udziałem działaczy samorządowych (2 x 80 osób), których tematem wiodącym będzie lepsze wykorzystywanie środków z Unii Europejskiej.

2. Patronatem posła objętych zostanie 20 konkursów wiedzy o Unii Europejskiej (organizowanych przez szkoły ponadgimnazjalne, lokalne radia, telewizje kablowe i portale internetowe), ze szczególnym uwzględnieniem tematu dot. roli polskiej prezydencji.

3. Laureatów powyższych konkursów, opiekujących się nimi nauczycieli oraz działaczy samorządowych Janusz Zemke zamierza zaprosić do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. W okresie między wrześniem a grudniem br. będzie to w sumie 200 osób (4 grupy 50-osobowe).

4. Na przybliżenie spraw polskiego przewodnictwa w UE J. Zemke przeznaczył część czasu w ramach swoich spotkań poselskich, odbywanych w województwie kujawsko-pomorskim. Dla przykładu od 21 do26 lutego br. odbyło się 19 takich spotkań, zarówno otwartych, jak i w szkołach, m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Kcyni, Chełmnie, Grubnie, Świeciu i Janikowie. W spotkaniach tych wzięło udział ponad 900 osób.
Na 26 marca br. zaplanowane są podobne spotkania w powiecie nakielskim, natomiast w dniach 14-21 maja – m.in. we Włocławku, Grudziądzu, Mogilnie, Wąbrzeźnie, Barcinie i Piechcinie.

Posłuchaj, co na temet prezydencji Polski w UE, pracy w Parlamencie Europejskim oraz inicjatywach europosła mówi on sam na antenie radia Nakło 23 lutego br.:

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć film.

Warto dodać, że tematyka związana z polską Prezydencją upowszechniana będzie na co dzień we wszystkich biurach poselskich oraz punktach informacyjnych posła w miastach i powiatach Kujawsko-Pomorskiego, w programie staży studenckich odbywanych w kraju i w Brukseli czy Strasburgu, a także na stronie internetowej posła Zemke.

(nim, Bydgoszcz, 8 marca 2011 r.)


  Czytaj więcej artykułów...