Postanowienie Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu
Internauta wskazał na tekst w "Naszym Dzienniku", informujący o odniesieniu się Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu do tzw. pytania prejudycjalnego, skierowanego tam przez sędziego Sądu Okręgowego w Częstochowie ws. ustawy dezubekizacyjnej.
Renta rodzinna – wzór odwołania
Poniżej zamieszczamy II wersję wzoru odwołania do Sądu Okręgowego w sprawie obniżonych rent rodzinnych, objętych ustawą zmniejszającą.
W sprawie skargi konstytucyjnej
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepiński zawiadomił o wyznaczeniu terminu rozprawy przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie na dzień 17 grudnia 2013 r. godz. 9.00, w sprawie skargi konstytucyjnej emerytki policyjnej Zofii Brzozowiec...
Wyrok SA w sprawie studiów na ASW
Publikujemy wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku w sprawie studiów na Akademii Spraw Wewnętrznych, które wyłącza z okresów służby w organach bezpieczeństwa państwa w latach 1944-1990.
Odsetki od wstrzymania wypłaty świadczeń
2.10.2013 W związku z zakończeniem licznych postępowań przed sądami krajowymi, Dyrektor ZER MSW w sprawach, w których sądy dokonały zmiany poprzednich decyzji obniżających świadczenia emerytalne, wydaje nowe decyzje, ustalające na nowo podstawy wymiary emerytury.
Tłumaczenie decyzji ETPC
Zgodnie z zapowiedzią, poseł Janusz Zemke przekazał Zarządowi Głównemu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych tekst tłumaczenia decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, w sprawie zmniejszonych świadczeń emerytalnych. Tekst ten jest udostępniony na stronie www.seirp.pl.
J. Zemke zlecił profesjonalne tłumaczenie decyzji ETPC
W związku z pytaniami dotyczącymi decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu chcę poinformować, że została ona opublikowana w języku angielskim i liczy 56, bardzo rozbudowanych stron, z częstym przywoływaniem wcześniejszego orzecznictwa Trybunału, różnych przykładów i różnych opinii prawnych.
Rozkaz Personalny znaleziony w IPN: Biuro "B" nie było jednostką SB
Informujemy, że w Instytucie Pamięci Narodowej odnaleziono istotny dla nas dokument. Jest to Rozkaz Personalny nr 02841 z dnia 31 lipca 1990 roku na podstawie, którego 276 osób zwolnionych zostało ze służby w Policji. Jako podstawę zwolnienia podano w rozkazie art. 41 ust. 2 pkt. 5 i art. 45 ust.1 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji /Dz.U. Nr 30 poz.179/.
Instrukcja IPN: Kogo zaliczyć do funkcjonariuszy SB
Publikujemy opinię spółki Adwokaci J. Widacki i Wspólnicy z 15 maja br. (na zlecenie Związku Byłych Służb Ochrony Państwa) na pytanie: Czy Instrukcja Przewodniczącego Centralnej Komisji Kwalifikacyjnej z dnia 25 czerwca 1990 roku, stanowiąca załącznik do Decyzji Sekretarza Komisji Kwalifikacyjnej ds. kadr centralnych z dnia 2 lipca 1990 r. miała moc wiążącą, czy kiedykolwiek obowiązywała?