Wydruk pochodzi ze strony: http://www.janusz-zemke.pl/_poradnik/_news/18/38/3580/sld_przeciwko_kolejnemu_o.html

SLD przeciwko kolejnemu obniżaniu emerytur służbom mundurowym

14.07.2016  Sojusz Lewicy Demokratycznej deklaruje walkę o uprawnienia nabyte przez mundurowych, czytamy na stronie internetowej SLD i w portalu trybuna.eu

Sojusz Lewicy Demokratycznej z zaniepokojeniem odnosi się do kolejnego obniżenia emerytur mundurowych. Szanowane powinny być prawa nabyte osób, które przez kilkadziesiąt lat służyły legalnemu państwu. Przypominamy, że ćwierć wieku temu odbyła się weryfikacja funkcjonariuszy przeprowadzona przez działaczy dawnej opozycji. Od 1999 roku działa Instytut Pamięci Narodowej, który dysponuje wszelkimi narzędziami, aby ukarać indywidualne osoby, które rzeczywiście popełniły przestępstwa – czytamy w oświadczeniu Sojuszu.

27 lat po Okrągłym Stole państwo nie powinno uciekać się po raz kolejny do stosowania odpowiedzialności zbiorowej. To sprzeczne z zasadami demokratycznego państwa prawnego. Przeciwko temu SLD zawsze protestował i będzie protestował.

Nie pozwolimy na zaliczenie emerytów mundurowych do kolejnej grupy „Polaków gorszego sortu”. Będziemy sprzeciwiać się próbom ograniczenia ich praw nabytych, a w praktyce do pozbawiania emerytur.

Dzisiaj nikt na forum Sejmu nie upomni się o godność emerytów mundurowych. Deklarujemy jednak, że po powrocie do Sejmu Sojusz Lewicy Demokratycznej podejmie starania na rzecz przywrócenia emerytom mundurowym uprawnień, które zbiorowo zostaną odebrane im przez prawicę – zaznacza SLD.

Warszawa, 13 lipca 2016 r.