Wydruk pochodzi ze strony: http://www.janusz-zemke.pl/_kursy/_news/16/0/1875/jarantowice__angielski_kr.html

Jarantowice. Angielski krok po kroku…

W Jarantowicach (gmina Wąbrzeźno) zainaugurowano kolejny cykl zajęć języka angielskiego dla dzieci w ramach projektu realizowanego w biurach Janusza Zemke  „Learning English is Fun”.
 

Program stworzony przez europosła Janusza Zemke jest realizowany na terenie całego województwa. Jego celem jest wyrównywanie szans i dawanie możliwości bezpłatnej nauki języka angielskiego dzieciom, które nie mogą uczestniczyć w tego typu zajęciach na komercyjnych kursach.

W Jarantowicach uczyć się będzie dziesięcioro dzieci w wieku od ośmiu do dziesięciu lat. Zajęcia, które będą odbywały się na terenie szkoły podstawowej, drugi raz poprowadzi na zasadzie wolontariatu, wykwalifikowana nauczycielka języka angielskiego Marta Brzostek. Wszystkie materiały edukacyjne niezbędne w procesie nauczania, ufundowane zostały przez europosła. Szczególne podziękowania należą się dyrektorce Szkoły Podstawowej w Jarantowicach Halinie Gołembiowskiej, która umożliwiła organizację zajęć na terenie placówki oraz radnej SLD powiatu wąbrzeskiego Zofii Isbrandt, troskliwie opiekującej się od początku najmłodszymi kursantami.

Asystent europosła Zbigniew Welenc, otwierając zajęcia, podkreślił wielkie znaczenie języka angielskiego w dzisiejszym świecie, jak i konieczność nauki od najwcześniejszych lat. Życzył dzieciom sukcesów i zapału do nauki, która poza wiedzą ma dawać radość, bo opracowany program, to przecież formuła nauki poprzez zabawę.

Tomek Mokos
Jarantowice, 18 października 2012 r.