Wydruk pochodzi ze strony: http://www.janusz-zemke.pl/_kursy/_news/16/0/1646/z_wizyta_na_lekcji_angiel.html

Z wizytą na lekcji angielskiego dla dzieci

W listopadzie ubiegłego roku w biurze europosła Janusza Zemke w Bydgoszczy rozpoczęła się kolejna edycja kursów języka angielskiego dla dzieci z cyklu „Learning English is Fun”.

Zamysłem europosła, który zorganizował kursy dla dzieci w swoich biurach i punktach informacyjnych, było wyrównywanie szans w nauce języka, którego znajomość jest dziś niezbędną umiejętnością. Dlatego też dzięki pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy wytypowane zostały dzieci z rodzin, których nie byłoby normalnie stać na ufundowanie swoim dzieciom komercyjnych zajęć.

Zajęcia w Bydgoszczy od ponad pół roku dobywają się w dwóch grupach, a zajęcia prowadzą wolontariuszki Joanna Dyngosz – studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz Daria Laskowska – studentka stosunków międzynarodowych, u której gościliśmy na zajęciach.

Przystępna forma zajęć, w których uczestniczą dzieci z klas od 0 do 3 szkoły podstawowej, pozwala na zaznajomienie się z podstawami języka także przez gry i zabawy. Podczas zajęć dwanaścioro maluchów poznawało właśnie słówka i zwroty związane z świętami Wielkanocnymi.

– Ponad pół roku cotygodniowych zajęć pozwoliło poczynić wymierne postępy zarówno wśród dzieci, które pierwszy raz zetknęły się z językiem, jak i mającymi już zajęcia w szkole – mówi prowadząca lekcje – Daria Laskowska.

Tekst i foto: Tomasz Mokos

Bydgoszcz, 17 kwietnia 2012 r.