Wydruk pochodzi ze strony: http://www.janusz-zemke.pl/_kurs2/_news/19/6/1872/inowroclaw__dla_nich_komp.html

Inowrocław. Dla nich komputer jest już oknem na świat

22 października br. w biurze posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke w Inowrocławiu została zakończona kolejna edycja kursu komputerowego dla seniorów pn. "Komputer oknem na świat".
 

Niestety, nie wszyscy uczestnicy z wielu przyczyn mogli brać udział w uroczystym zakończeniu kursu oraz wręczeniu dyplomów.

Grupa kursantów, którym w poznawaniu cyfrowego świata przewodziła wolontariuszka Joanna Kurzyna

Zajęcia odbywały się w siedmiu grupach, raz w tygodniu. Podczas zajęć uczestnicy odkrywali tajniki komunikowania się z komputerem i jak pokazał czas „nie takie to wszystko było skomplikowane”. Ponadto, poznanie możliwości jakie daje Internet, znacznie ułatwiło codzienność kursantom.

Julia Kurzyna, podobnie jak jej starsza siostra i pozostali prowadzący zajęcia, pracowała na zasadzie wolontariatu

Oto niektóre z przekazanych opinii: „Nie sądziłem, że tak łatwo w Internecie można odszukać sobie połączenia kolejowe a nawet sprawdzić stacje pośrednie i cenę biletu”. „Dzięki tym zajęciom mogłem bez problemu w domu opracować sobie trasę podróży do sanatorium, do którego się wybieram po zakończeniu kursu komputerowego w biurze posła Janusza Zemke”. „Wy młodzi szybciej poruszacie się w tym tak - nieznanym dotąd dla nas starszych świecie, ale teraz i my mamy szansę na to, aby was dogonić”.

Kursanci z grupy Jakuba Kłoszewskiego z dyplomami od posła J. Zemke

Zajęcia były prowadzone przez młodzież licealną oraz studentów uczelni regionu, która bardzo chętnie dzieliła się swoją wiedzą oraz umiejętnościami związanym nie tylko z komputerem i Internetem, ale także komunikowaniem się i umiejętnością zrozumienia i cierpliwością.

Najliczniej na zakończeniu kursu stawili się absolwenci grupy Mariki Krzemkowskiej

W gronie prowadzących kurs znaleźli się Joanna Kurzyna – uczennica klasy maturalnej I Liceum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, Julia Kurzyna – uczennica drugiej klasy I Liceum Im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, Marika Krzemkowska i Jakub Kłoszewski – studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Należy podkreślić, że kurs komputerowy dla seniorów 50 + cieszy się ogromną popularnością. W związku z tym 23 października br. rozpoczęła się kolejna edycja kursu komputerowego w Inowrocławiu. Obecnie w biurze posła Janusza Zemke w Inowrocławiu odbywa się jednocześnie 5 kursów komputerowych: I grupa: zajęcia we wtorek 16:00 – 18:00, II grupa – środa 15:00 – 17:00, III grupa – czwartek 14:30 – 16:30 , IV grupa 17:00 – 19:00, V grupa – piątek 14:30 – 16:30.

W tej edycji zajęcia w jednej z grup poza młodzieżą licealną oraz studentami z poprzednich edycji prowadzi także Tomasz Berkowski – uczeń I Liceum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu (na fot. obok).

Mamy nadzieję, że kurs nadal będzie taki popularny i wkrótce rozpocznie się kolejny nabór uczestników.


msg, Inowrocław, 29 października 2012 r.