Wydruk pochodzi ze strony: http://www.janusz-zemke.pl/_kurs2/_news/19/0/3572/internetowe____okno_na_sw.html

Internetowe „okno na świat” szeroko otwarte w Unisławiu

We wtorek, 5 lipca br. odbyła się inauguracja programu europosła Janusza Zemke „Komputer oknem na świat” w Gminnym Ośrodku Kultury w Unisławiu. W uroczystym rozpoczęciu zajęć uczestniczył asystent eurodeputowanego, Tomasz Mokos.

Nie dla wszystkich w Unisławiu wakacje będą czasem wolnym od nauki. Pierwsza grupa seniorów rozpoczęła swoją przygodę w świecie nowoczesnych technologii.

Program bezpłatnych zajęć komputerowych dla pokolenia 50+, który z wielkim powodzeniem realizowany jest w biurach i punktach informacyjnych Janusza Zemke, ukończyło już kilka tysięcy absolwentów w całym województwie. Sprawdzona formuła prowadzenia lekcji i baza merytoryczna dopasowana do potrzeb i oczekiwań nowych internautów sprawiły, iż zajęcia cały czas cieszą się ogromnym powodzeniem.

Z wielką radością możemy poinformować, iż z zajęć pod egidą europosła Janusza Zemke, można od teraz korzystać w Unisławiu (w powiecie chełmińskim), gdzie w pracowni Gminnego Ośrodka Kultury zajęcia z pierwszą grupą rozpoczęła wolontariuszka, informatyk Katarzyna Mikołajczyk.

Asystent europosła Janusza Zemke – Tomasz Mokos, który poprowadził już kilkanaście podobnych kursów w Bydgoszczy i Inowrocławiu, przekazał uczestnikom materiały do zajęć, życząc wszystkim odwagi i jak najszerszego opanowania umiejętności, które stały się niezbędne w obecnym czasie.

Koordynatorem zajęć komputerowych jest Paweł Marwitz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu, który witając uczestników pierwszych zajęć – życzył wszystkim sukcesów w nauce i miłych chwil spędzonych przy komputerze.

Tekst i fot. Tomasz Mokos

Unisław, 5 lipca 2016 r.