Wydruk pochodzi ze strony: http://www.janusz-zemke.pl/_kurs2/_news/19/0/3215/inowroclaw__zakonczenie_k.html

Inowrocław. Zakończenie kursu komputerowego

W inowrocławskim biurze europosła Janusza Zemke zakończył się ostatni przed wakacjami kurs komputerowy dla pokolenia 50+.

 

Uczestnicy bezpłatnych zajęć przez cztery tygodnie pilnie zgłębiali arkana cyfrowego świata, który wraz z kolejnymi spotkaniami ujawniał nowe praktyczne możliwości.

Po zaznajomieniu się z systemem operacyjnym Windows, uczestnicy opanowali niełatwą sztukę tworzenia dokumentów w edytorze tekstu. Najwięcej uwagi, w myśl idei zajęć – walki z cyfrowym wykluczeniem, włożono w naukę poruszania się w Internecie i korzystania z jego obszernych zasobów.

Przekazywana wiedza trafiła na podatny grunt, dlatego, po kursie – np. odnalezienie numeru telefonu do przychodni, ustalenie godzin otwarcia wybranej instytucji czy choćby wyznaczenie trasy podróży albo zakup biletów, nie sprawi uczestnikom najmniejszego problemu.

W dzisiejszym świecie umiejętności komunikacji w wirtualnym wymiarze są praktycznie niezbędne, dlatego nauka obsługi poczty elektronicznej zwieńczyła program nauczania, a ta umiejętność opanowana została przez uczestników kursu niemal do perfekcji.

Na fot. powyżej: prowadzący zajęcia Tomasz Mokos i absolwenci kursu - pozdrawiają tych uczestników, którzy nie mogli wspólnie fetować zakończenia zajęć.

TM

Inowrocław, 4 lipca 2015 r.